Informacja o zebraniu

Fiku miku u Jagódek

 

Uroczystość zakończenia roku żłobkowego

 

W dniu 24 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia r. szk. 2023/24. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.

 

Pani Dyrektor Małgorzata Siwiec powitała zaproszonych gości: P. Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce – Dorotę Konieczną - Enözel oraz P. Wiolettę Stasieńko - Starszego Administratora ds. Oświaty i poprosiła P. Burmistrz o wręczenie pamiątkowych dyplomów dla Maluszków (otrzymały One również basenowe dmuchańce ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodkości).

Dzieci z najstarszej grupy, przy wsparciu Pań, wyrecytowały wierszyk pt. „Żegnamy się ze żłobkiem” oraz odśpiewały piosenkę „Do przedszkola idzie maluch”. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała zaproszonym Gościom oraz Współpracownikom za ofiarność i wielkie serce okazywane naszym Milusińskim i życzyła - wszystkim - udanego oraz bezpiecznego letniego wypoczynku.

zmiana nazwy placówki

Dzień Ojca

 

Maluszki z ogromnym zaangażowaniem wykonywały prezenty dla swoich Tatusiów...

Jeżynki na Festynie Miejskim w Pieszycach

 

16 czerwca br. dzieci z grupy Jeżynek reprezentowały nasz żłobek podczas Festynu Miejskiego.

Wycieczka autokarowa do Dzierżoniowa

 

W dniu 19 czerwca udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Sali Zabaw "Kajtuś" w Dzierżoniowie. Od samego rana towarzyszyły nam ogromne emocje związane z wyjazdem... Wejście do autobusu, zapinanie pasów bezpieczeństwa, spotkanie z Panami Policjantami (którzy sprawdzali sprawność pojazdu) i w drogę... do Dzierżoniowa. Aż wreszcie istne szaleństwo w "Kajtusiu" (wspinanie się, zjeżdżanie, pokonywanie przeszkód).

Podczas wyjazdu towarzyszyły nam wszystkie Panie zatrudnione w żłobku.

Idziemy do ZOO

 

W naszym żłobku kolejny tydzień pełen wrażeń! Poznajemy życie zwierząt mieszkających w ZOO. Słuchając piosenki „Idziemy do ZOO” maszerowaliśmy, naśladowaliśmy też różne zwierzęta. Próbowaliśmy również naśladować ich odgłosy. Ogromną frajdę sprawiło nam kolorowanie sylwet zwierząt. Zwracaliśmy uwagę na ich kolor, kształt czy wielkość.

Oto kilka ciekawostek:

Ogrody Zoologiczne pomagają w zachowaniu gatunków, które wyginęłyby w warunkach naturalnych.

Dzięki pracy naukowców i Ogrodów Zoologicznych udało się uchronić przed całkowitym wyginięciem np. żubra, Konia Przewalskiego czy jelenia milu.

Najstarszy Ogród Zoologiczny w Polsce znajduje się we Wrocławiu (1865 r.) a największy w Polsce - w Gdańsku.

Najstarszy istniejący Ogród Zoologiczny w Europie znajduje się w Wiedniu a największy w Europie - w Berlinie (ma ok.17 tys. zwierząt).

Drodzy Rodzice!

A może wycieczka do wrocławskiego ZOO? Co Państwo na to?

 

Festyn rodzinny 2024

 

Festyn Rodzinny’ 2024 to uroczystość, która odbyła się w naszym żłobku 04 czerwca br. z okazji Dnia Matki (26 maja), Dnia Dziecka (01 czerwca) i Dnia Ojca (23 czerwca).

Podczas imprezy dzieci i rodzice mieli możliwość skorzystania z rozmaitych zabaw zorganizowanych przez Animatorów: były m. in. tańce, banki mydlane, zabawa w pianie, malowanie twarzy oraz spotkanie z Tygryskiem, Jednorożcem i Królikiem Bing(iem). Można było zakupić balonowe postacie oraz kiełbaskę, ciasto i lody.

Podczas uroczystości Rodzice dzieci, które z końcem sierpnia opuszczą mury żłobka podziękowali wszystkim Pracownikom żłobka za całoroczną opiekę.

Uroczystość uświetniły swoją obecnością Panie Radne: Małgorzata Moździerz – Przewodnicząca Rady Miejskiej Pieszyc oraz Anita Hałuszko.

Pani Burmistrz Dorocie Koniecznej- Enözel dziękuję za łakocie dla dzieci.

Pracownikom żłobka oraz Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie ww. imprezy z całego serca dziękuję.

P. Joannie Ostrowskiej, P. Agacie Kasprowicz oraz P. Rafałowi Gęsickiemu dziękuję za aktywną pracę w Radzie Rodziców w ciągu całego roku szkolnego.

 

Dzień Matki

 

26 maja obchodziliśmy Święto naszych Mam.

Każda grupa wykonała przepiękne prezenty.

W tym dniu słuchaliśmy wierszy i piosenek o mamach.

 

Majowa Łąka

 

Majowa pogoda sprzyja spacerkom. Tym razem Maluszki wybrały się na pobliską łąkę. Dzieci obserwowały różne rośliny. Zbierały kwiaty aby wykorzystać je do wykonania pracy plastycznej. Szukały też łąkowych zwierzątek i nazywały je.

Spacer miał na celu: wzbudzanie u dzieci zainteresowań przyrodą, otaczającym światem, uwrażliwienie dzieci na otaczającą je przyrodę, rozwijanie wiadomości dotyczących roślin, zwierząt, poznawanie ich nazw.

 

Zajęcia sensoryczne

 

Przesypywanie, mieszanie, zagniatanie...

Zabawa na 102!

 

Symbol Wiosny - bocian

 

„Przyszła żaba do bociana- rzecz to przecież niesłychana! Lecz odważną żaba była, przed bocianem się skłoniła.

Boćku miły, bardzo proszę, włóż czerwone swe kalosze. Chodź na łąkę gdzie czekają żaby, które prośbę mają.

Bociek oczy swe przeciera i ukradkiem łzę ociera...Rzecz to dziwna, niesłychana- by tak żaba do bociana? (…)”

 

Żabie zajęcia już za nami a teraz kolej na bociany… Słuchaliśmy wierszy i piosenek o tych ptakach, próbowaliśmy stać na jednej nodze (ufff!), z pomocą naszych Pań wykonywaliśmy prace plastyczne – zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Pysznie i zdrowo...

Przedstawienie teatralne "Zupa"

 

Tradycyjnie, w pierwszy poniedziałek miesiąca, zawitała do nas Margolcia. Wspólnie z nowymi bohaterami Patim i Ogrodniczką Malinką gotowaliśmy tytułową "Zupę". Poznawaliśmy nazwy warzyw - ich wygląd (kolor i kształt) oraz zapach. Uśmiechnięta kapusta, brukselka, marchew, pietruszka, rzepa, fasolka, cebulka wylądowały w... garnku!

Margolcia w zabawny  sposób recytowała fragmenty wierszy Jana Brzechwy "Na straganie" i "Pomidor".

Jagódki muzykują

Informacja dla rodziców

 

 

 

Magiczne słowa

 

Podczas kwietniowego spotkania z Margolcią Maluszki miały okazję obejrzeć autorską bajeczkę pt. „Magiczne słowa” traktującą o takich wartościach jak przyjaźń, zgoda, miłe i serdeczne odnoszenie się do innych.

W bajeczce autorka wykorzystała fragmenty wierszowanej bajki Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł” uznawaną za kanon polskiej literatury dziecięcej.

 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

W przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja Maluszki wysłuchały Mazurka Dąbrowskiego - hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz poznawały pozostałe symbole naszego kraju: godło i flagę. Wspólnie ze swoimi Paniami wykonały prace plastyczne o tematyce patriotycznej.

Kisiel, płatki i makaron nie tylko do jedzenia...

 

zabawy w przyżłobkowym ogrodzie

 

Jeżynki zorganizowały farmę

 

Dzień bibliotekarza

 

Dnia 8.05 obchodziliśmy Dzień Biblioteki i Bibliotekarza. Dzieci z grupy Jeżynek udały się do szkolnej biblioteki i uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Panią Bibliotekarkę. Bardzo dziękujemy.

 

W tym dniu w każdej z grup odbyły się również zajęcia biblioteczne - Maluszki oglądały nowe książeczki zakupione do żłobka, Panie czytały fragmenty opowiadań. Uwieńczeniem zajęć było kolorowanie wybranej przez siebie postaci z bajek.

Słoneczna pogoda sprzyja spacerom

dzień ziemi

 

Celem Światowego Dnia Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W naszym żłobku wśród najmłodszych rozbudzamy wrażliwość na otaczającą nas naturę, która zachwyca swoim pięknem: zapachem łąk, traw, kwiatów, różnorodnością świata zwierząt…

 

Cały tydzień skupialiśmy się na zajęciach o tematyce przyrodniczej: przygotowywaliśmy szereg plac plastycznych, które zdobią nasze galerie w salach zabaw oraz w szatni. Segregowaliśmy również odpady, słuchaliśmy wierszy i opowiadań o naszej planecie.

Zaglądamy do Jeżynek

Biedroneczki są w kropeczki

 

W kwietniu Maluszki uczestniczyły w zabawach i zajęciach związanych tematycznie z biedronkami. Poznały wygląd biedronki – kształt, kolor, wielkość. Z zainteresowaniem wysłuchały wierszyka ”Biedroneczka” oraz piosenki o tym samym tytule z cyklu bajubaju.tv Dzieci wykonywały także prace plastyczne - malowały czerwoną farbą odwłok a następnie przyklejały na nim czarne kropki. Była to świetna okazja (szczególnie dla nieco starszych dzieci) do przeliczania biedronkowych kropek. Przed snem wysłuchały bajki z cyklu MALUJBAJKA „Biedronki na łące, maluj i słuchaj bajeczki, malowanie krok po kroku nie tylko dla dzieci”…
 

 

Małe i duże piórek podróże...

 

Sensoplastyka

 

Sensoplastyka to plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka… Wpływająca na stymulację zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku (błoto z mąki, kakao, cukru trzcinowego i wody smakowało niesamowicie! Upss…!).W trakcie zorganizowanych zajęć dzieci doświadczyły ciekawych zjawisk łączenia produktów różnej faktury, mieszały je, przesypywały i kreatywnie brudziły się. Maluchy podczas samodzielnej zabawy miały okazję obserwować, jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie miękki i stały… Jednym słowem CUDA!

 

Żaba w roli głównej...

 

Żaba to kolejny symbol wiosny. Odgrywa ważną rolę w ekosystemie oraz co istotne, jest uznawana za symbol szczęścia. A tego przecież nigdy za wiele...

Nasz żłobek ostatnio zamienił się w łąkę, po której beztrosko skakały małe żabki uczestniczące w różnych żabich zajęciach ruchowych.

Dzieci ponadto słuchały wierszyków o tych zielonych bohaterach oraz Historii Pewnej Żaby - barwnej i pełnej humoru, rymowanej opowieści o perypetiach żabki, przeżywającej uczuciowe rozterki (autorstwa Jadwigi Basistej-Jandy w wykonaniu aktorów rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej).

Żabie zajęcia były również okazją do wspólnych rozważań na temat dyscypliny, grzeczności i konsekwencji swoich działań, a to za przyczyną popularnej dziecięcej piosenki pt.: "Była sobie żabka mała".

Uwieńczeniem zajęć było wykonanie prac plastycznych.

 

Święta tuż, tuż.....

 

Cały tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne obfitował w wiele zajęć nawiązujących to tego wydarzenia. Dzieci poznawały tradycje świąteczne, wykonywały prace plastyczne z motywami nawiązującymi do świąt, zasiadły do pięknie nakrytych stołów a od Wielkanocnego Zajączka otrzymały prezenty.

 

21 marca - Powitanie Wiosny

 

Dzień Piekarza i Cukiernika

 

15 marca Piekarze i  Cukiernicy obchodzą swoje święto. To dzięki Nim już od wczesnych godzin porannych możemy zajadać się świeżym chlebem i bułkami. To ich ciężka praca przynosi nam chwile przyjemności, gdy sięgamy po pyszne ciasta!

Zajęcia we wszystkich grupach, w tym dniu, "oprószone" były mąką! Przednia zabawa!

W przeddzień tego święta delegacja Maluszków, które na co dzień korzystają z dobrodziejstw Piekarzy i Cukierników, udała się na wycieczkę do pobliskiej piekarni.

 

Małe Kobietki

Szukamy ukrytych skarbów

Zajęcia plastyczne

W poszukiwaniu wiosny...

Zaglądamy do podwodnego świata

Zabawy ruchowe

Nóżki "na kokardkę" i siedzenie w kole... Nie lada wyzwanie...

Zabawa kręglami

 

Przewracanie jak największej ilości kręgli za pomocą specjalnej kuli okazało się nie takie łatwe... Ćwiczymy dalej...

 

dyplom

Zestaw ratunkowy LifeVac

 

Dzieci ze względu na swój wiek są wyjątkowo narażone na zadławienia i zakrztuszenia, które mogą prowadzić do utraty zdrowia i życia. Zadławienie u malucha jest częstsze i bardziej niebezpieczne niż u dorosłego.

 

Aby przeciwdziałać niebezpieczeństwu zadławienia u najmłodszych, w dniu 05 grudnia br. na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Siwiec, został bezpłatnie przekazany zestaw ratunkowy - LifeVac, umożliwiający szybkie i skuteczne udrażnianie dróg oddechowych.

 

Urządzenie LifeVac wykorzystywane jest jako uzupełnienie standardowej procedury pierwszej pomocy w sytuacji, gdy ta nie przynosi pożądanego skutku. Jego działanie polega na zasysaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego w sposób nieinwazyjny i skuteczny. Dzięki specjalnie opatentowanemu zaworowi urządzenie to zasysa ciało obce w jednym kierunku z siłą 9 – krotnie wyższą niż podczas manewru Heimlicha i 6 – krotnie wyższą niż uciśnięcia klatki piersiowej. W przypadku zadławienia można więc zapobiec tragedii w ciągu kilku sekund.

 

Sprzęt jest bezpieczny dla maluchów. Jest zatwierdzony jako urządzenie medyczne klasy I przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce (Zaświadczenie nr 102/2018) i posiada certyfikat zgodności CE, zgodnie z dyrektywą EC 93/42/EWG Unii Europejskiej.

 

Urządzenie LifeVac przekazała Fundacja PKO Banku Polskiego.

Bardzo dziękujemy za wsparcie.

My się zimy nie boimy!

Światowy Dzień Życzliwości

 

Od lat w każdym roku dzień taki wypada.
Mam na myśli dzień niezwykły – 21 listopada.
Dzień, w którym wiele radości i życzliwości,
Uczynności, uprzejmości i wyrozumiałości.

Radujmy się zatem, że taki dzień mamy.
Ale o innych dniach też nie zapominajmy,
Bo od nas zależy, jak się zachowamy.
Czy mówimy prawdę? Czy się przepraszamy?

Czy dziś pomożemy każdemu słabszemu?
Ustąpimy miejsca w tramwaju starszemu?
Czy pomożemy rodzicom, zrobimy zakupy?
Umyjemy talerze po zjedzeniu zupy?

Takie zachowania to przecież nic trudnego.
Zarówno dla człowieka dużego i małego,
Kto siebie szanuje, chce być szanowanym
I potrafi być miłym, grzecznym i wyrozumiałym.

Życzliwym być miło, każdy wam to powie.
Każdy się uśmiechnie, pogłaska po głowie.
Mówcie zawsze dziękuję, przepraszam i proszę,
A Dzień Życzliwości, będzie już na co dzień.

 

              [„Dzień życzliwości" Jolanta Wybieralska]

 

Dzień Górnika

 

Barbórka, często nazywana także Świętem Górnika, to nie tylko święto wszystkich kobiet o imieniu Basia, ale także, a może przede wszystkim Święto Górników obchodzone każdego roku 4 grudnia.

„W kopalni” Tadeusz Kubiak

Górnik świdrem węgiel kruszy,
z latarenki światło spływa.
Już wagonik z węglem ruszył,
winda w górę go porywa.
Jutro węgla bryły czarne,
kolejarze w świat powiozą (…)

 

Zaglądamy do Malinek

wodna przygoda

 

"Wodna przygoda" to kolejna bajeczka przygotowana przez Margolcię. Organizując cykliczne spotkania z aktorką wprowadzamy dzieci w świat sztuki.


 

Świąteczne mniam, mniam...


 

Wizyta Św. Mikołaja

 

Święty Mikołaju,
Na Ciebie czekamy.
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy...


 

Narodowe Święto Niepodległości

 

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W naszym żłobku uczymy dzieci patriotyzmu i wpajamy szacunek do polskich symboli – flagi, godła, hymnu.


 

Projekt edukacyjny "Zdrowe dzieci"

 

W październiku br. przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego „Zdrowe dzieci”.

Wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie zdrowego odżywania.

Wiedzę tę wykorzystują podczas realizowanych zajęć z dziećmi. Zachęcamy również rodziców naszych Milusińskich do udziału w projekcie.

 

 

Zachęcamy do wysłuchania bajki edukacyjnej dotyczącej zdrowego odżywiania:

Bezpieczne kawałki

 

Szanowni Państwo,

 

W załączeniu materiał edukacyjny opracowany przez Panią Justynę Ziajkowską dot. zapobiegania zakrztuszeniom wśród dzieci.

 

Materiał edukacyjny dotyczący profilaktyki zadławień został oceniony pozytywnie przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy i przekazany przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej.

 

Dzień edukacji narodowej

 

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich Pracowników Oświaty. Nasze Maluszki uśmiechami podziękowały swoim ukochanym Paniom za życzliwość, ciepło i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, czyste sale…

 

 

 

LINK

A gdy za oknem pada deszcz...

świetnie bawimy się w sali zabaw

pierwsze dni w żłobku

 

Posłanie dziecka do żłobka jest zazwyczaj trudne i dla Mamy, dla Taty i oczywiście Dziecka. Trzeba sobie i Dziecku dać czas. Nie spodziewajcie się, drodzy Rodzice, że po pierwszym dniu wszystko będzie chodzić jak w zegarku.

 

Kryzysy mogą przyjść na późniejszych etapach. Zaufajcie Państwo Dyrekcji i Opiekunkom. Często bywa tak, że dzieci płaczą, gdy Rodzic wychodzi, by uspokoić się, gdy tylko zniknie z pola widzenia.  Ważne jest aby nie przedłużać rozstania bo wtedy jest jeszcze trudniejsze zarówno dla Dziecka jak i dla Rodzica.

 

Maluch świetnie czyta Twoje emocje Rodzicu. Jeśli będziesz zdenerwowany, wystraszony, Dziecko będzie czuło to samo. Zawsze pożegnaj się  z Dzieckiem i dotrzymuj słowa. Jeśli powiedziałeś, że wrócisz po obiedzie to tak zrób. Z czasem Dziecko zrozumie, że Rodzic zawsze wraca i nie ma się czego obawiać!!!

 

Głowy do góry!!!

 

A to króciutki fotoreportaż z pierwszych dni w naszym żłobku…

Wskazujemy przedmioty na obrazkach

 

 

Margolcia opowiada nam o zjawiskach zachodzących w przyrodzie zimą...

 

 

Bajka - Muzykajka

 

To kolejne spotkanie z Margolcią, która przygotowała dla nas interaktywną "Bajkę - Muzykajkę". Odbyliśmy wspólną podróż w głąb dźwięków uruchamiających wyobraźnię i wrażliwość na muzykę.

Rekrutacja do żłobka na rok szkolny 2024/25

 

Maluszki "gotują"

 

Zaglądamy do kuchni...

Poznajemy akcesoria kuchenne...

 

Międzynarodowy Dzień Kota

 

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kota uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach nawiązujących do naszych miauczących ulubieńców. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od rozmowy na temat kotów, obejrzeliśmy kilka zdjęć przedstawiających koty i ich zachowanie. Wysłuchaliśmy opowiadań z kocimi bohaterami w roli głównej. To był dzień pełen kocich wrażeń.

 

walentynki w żłobku

 

 

Bal Karnawałowy

 

8 lutego, już od rana, w żłobku pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać m. in. wróżki, królewny, motylki, strażaka, biedronkę, lwa… A wszystko to… w związku z organizacją Balu Karnawałowego.

Opiekunki zachęcały wszystkie dzieci do tańca przy znanej muzyce: były obroty, podskoki, tupanie, klaskanie… Dzieci świetnie się bawiły! Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Naszą uroczystość uświetniły swoją obecnością Panie: Dorota Konieczna-Enözel – Burmistrz Miasta i Gminy Pieszyce, Wioletta Stasieńko, Radna - Przewodnicząca Komisji Edukacji, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy - Anita Hałuszko oraz Barbara Pryczek - Dyrektor PP nr 2 w Pieszycach.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów a naszym Gościom za słodkości.

Kolejny Bal Karnawałowy już za rok!

Już wiemy - KTO od dziś wiesza pranie...

Zawrót głowy u Jeżynek

Nasze maleńkie paluszki rysują

Placówka promująca zasady zdrowego żywienia i stylu życia

W którym miejscu jest ten element?

 

Ups... Dlaczego te woreczki spadają

 

Prace plastyczne

 

Hu, hu, ha...

 

Hu, hu, ha, hu, hu, ha nasza zima zła.
Szczypie w nosy, szczypie w uszy.
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
wichrem w polu gna! Nasza zima zła!

Zaglądamy do Jeżynek

Wypatrujemy pierwszej gwiazdki na niebie...

Dbamy o sprawność fizyczną

królowa dynia

 

W ostatnim tygodniu października w naszym żłobku królowała DYNIA. Panie pięknie przystroiły sale oraz przygotowały szereg atrakcji… a w roli głównej oczywiście smakowite warzywo…

 

 

Dzień Jeża

 

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. W tym dniu wszystkie zabawy i zajęcia podporządkowane były temu małemu pożytecznemu ssakowi, który często gości w naszych ogrodach. Dzieci wysłuchały bajki oraz wierszyka o jeżu i uczestniczyły w jeżykowych zabawach: próbowały opisywać wygląd jeża, układały historyjkę obrazkową, poznały czym się żywi. Dowiedziały się również, że jest pod ochroną.

 

 

Jeżynki szukają oznak zimy...

życzenia świąteczne

Wspólne ubieranie choinki

Dzień Pluszowego Misia

 

Symbol naszego dzieciństwa – Miś - obchodzi swoje święto! Jest to doskonała okazja, aby celebrować naszych ulubionych pluszowych towarzyszy.

Pamiętajmy, że pluszowy miś ma uczucia. Traktujmy go z szacunkiem i troską, nie nadużywajmy go ani nie ignorujmy, to nie jest zwykła zabawka! Pamiętajmy, że pluszowe misie są dla dzieci towarzyszami, mogą pocieszać i sprawiać radość. To towarzysz nieznanych wypraw i dziecięcych przygód.

Dzień Pluszowego Misia w żłobku to nie tylko zabawa, ale również edukacja. Dzieci uczą się dbać o innych, odkrywać troskę i przyjaźń, a także rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. To wspaniałe święto, które wzbudza u dzieci radość i miłość do misiów.

 

 

EKO-bajka

 

W październiku rozpoczęliśmy cykl teatralny z Margolcią, która odwiedzać nas będzie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Dziś obejrzeliśmy autorskie przedstawienie pt. „EKO-bajka” podczas którego Maluchy uwolniły z opresji  ośmiorniczkę, delfinka i żółwika uwięzionych w wodach oceanu.

A wszystko to przez rozmaite odpady wyrzucane przez człowieka w niedozwolone miejsca…

 

 

Opis projektu

Dzień poczty polskiej

 

18 października obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do naszych domów wszystkie listy i paczki. Próbowaliśmy wrzucać przygotowane przez nas kartki pocztowe do skrzynki (pssst! nie takie to łatwe!!!). Malinki, w tym dniu, odwiedziły pocztę w Pieszycach i złożyły -osobom tam pracującym- najlepsze życzenia. Zobaczyły też jak wygląda praca na poczcie oraz co jest potrzebne, aby wysłać list.

 

 

Dzień chłopaka

 

Wszystkim Chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości, wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Dużo słodyczy, życia pięknego.

Wszystkiego najlepszego!

 

 

Piękna wrześniowa pogoda

 

 

 

Podsumowanie projektu edukacyjnego "Zdrowe dzieci"

 

08 listopada 2023 we wszystkich grupach żłobkowych odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia w ramach realizowanego projektu edukacyjnego ,,Zdrowie dzieci”. Maluszki uczestniczyły w rozmaitych zajęciach z tego zakresu: poznawały owoce i warzywa, tańczyły do piosenki „Jarzyniowa gimnastyka”, wykonywały prace plastyczne i pod czujnym okiem swoich Pań przygotowywały i smakowały koktajl owocowy oraz wodę smakową wg receptur Detektywa Witaminki.

 

Był to dzień pełen wrażeń dla naszych Milusińskich.


 

 

 

Zaglądamy jagódek

 

 

 

Ćwiczymy sprawność

naszych małych rączek

Dzień Kropki

 

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości…

 

W wielu krajach 15 września obchodzony jest Dzień Kropki - święto kreatywności. Dzieci w tym dniu tworzą przeróżne prace plastyczne, a motywem przewodnim jest właśnie kropka.

 

Spójrzcie, drodzy Rodzice, na dzieła swoich pociech…w roli głównej – KROPKA!

 

 

zebranie rodziców

 

 

 

 

Zaglądamy do jeżynek

 

Dzień zwierząt

 

W roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt. Jest Dzień Psa, Dzień Kota,  Dzień Pingwinów, Dzień Pszczoły i wiele… wiele innych, ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt, który obchodzimy 4 października.

 

 

 

A za oknem jesień

Za oknem jesień

 

Za oknem deszcz, zaczyna robić się zimno, z drzew opadają liście – to znak, że przyszła już JESIEŃ… Ale i ta pora roku daje dzieciom mnóstwo możliwości na świetne spędzanie czasu: słuchanie wierszy o tematyce jesiennej i ciekawostek o zwierzętach... Czy wiesz, że jeż nabiera prawie 100% dodatkowej masy swojego ciała przed "zimową" drzemką?

 

W lesie mieszka mały jeż.

Bardzo dziwny z niego zwierz.

Bo gdy ktoś go zdenerwuje,

to kolcami wtedy kłuje.

Nie dotykaj jeża nie,

bo pokłuje cię.

Zimą jeżyk słodko śpi.

Coś miłego mu się śni (...)

Jesienne prace plastyczne

 

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku.

Jej barwy, zapach, ogólna aura prowokują to rozmaitych, ciekawych pomysłów plastycznych...

 

 

 

Zimowe opowiastki

 

 

 

Zaglądamy do Jagódek

 

 

 

Zaglądamy do Jagódek

 

 

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

 

 

AKTUALNOŚCI 2023 / 2024

pierwsze urodziny MAI

TRZECIE urodziny IGUSI

Drugie urodziny Zosi

Trzecie urodziny Kazia

Czerwcowe zabawy

ZAKOŃCZENIE ROKU

DZIEŃ DZIECKA i wesołe zabawy

drugie urodzinki Lenki

TRZECIE URODZINY FRANIA

PIERWSZE URODZINY JULII

Drugie urodziny Zosi

Trzecie urodziny HANI