07 maja br. wszystkie Opiekunki zatrudnione w żłobku uczestniczyły w szkoleniu w zakresie terapii ręki oraz sensoplastyki. Środki na szkolenie zostały pozyskane przez dyrektora placówki z Powiatowego Urzędu Pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Nabyte umiejętności z zakresu sensoplastyki zostały prawie natychmiast wykorzystane w poniedziałkowy poranek podczas zajęć z dziećmi.

 

     Celem sensoplastyki jest wspieranie rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami oraz zdolności do współpracy, porozumiewania się z innymi i działania w grupie.

Na zajęciach używa się wyłącznie bezpiecznych produktów spożywczych.

Terapia ręki, zaś, ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców. Służy również dostarczaniu wrażeń dotykowych i poznawania dzięki dłoniom różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania.

 

    Pomaga w osiąganiu samodzielności w codziennych czynnościach samoobsługowych, np. ubieranie, jedzenie, zapinanie guzików czy wiązanie sznurowadeł. Jej celem jest wspomaganie precyzyjnych ruchów rąk, poprawę umiejętności chwytu, wyuczenie zdolności skupienia uwagi, patrzenia, wzmacnianie koncentracji jak również poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

Nabyte przez opiekunki nowe umiejętności będą wdrażane podczas codziennej pracy z dziećmi.

AKTUALNOŚCI

WESOŁE ZABAWY