Światowy Dzień Życzliwości

 

Od lat w każdym roku dzień taki wypada.
Mam na myśli dzień niezwykły – 21 listopada.
Dzień, w którym wiele radości i życzliwości,
Uczynności, uprzejmości i wyrozumiałości.

Radujmy się zatem, że taki dzień mamy.
Ale o innych dniach też nie zapominajmy,
Bo od nas zależy, jak się zachowamy.
Czy mówimy prawdę? Czy się przepraszamy?

Czy dziś pomożemy każdemu słabszemu?
Ustąpimy miejsca w tramwaju starszemu?
Czy pomożemy rodzicom, zrobimy zakupy?
Umyjemy talerze po zjedzeniu zupy?

Takie zachowania to przecież nic trudnego.
Zarówno dla człowieka dużego i małego,
Kto siebie szanuje, chce być szanowanym
I potrafi być miłym, grzecznym i wyrozumiałym.

Życzliwym być miło, każdy wam to powie.
Każdy się uśmiechnie, pogłaska po głowie.
Mówcie zawsze dziękuję, przepraszam i proszę,
A Dzień Życzliwości, będzie już na co dzień.

 

              [„Dzień życzliwości" Jolanta Wybieralska]

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W naszym żłobku uczymy dzieci patriotyzmu i wpajamy szacunek do polskich symboli – flagi, godła, hymnu.


 

Projekt edukacyjny "Zdrowe dzieci"

 

W październiku br. przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego „Zdrowe dzieci”.

Wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie zdrowego odżywania.

Wiedzę tę wykorzystują podczas realizowanych zajęć z dziećmi. Zachęcamy również rodziców naszych Milusińskich do udziału w projekcie.

 

 

Zachęcamy do wysłuchania bajki edukacyjnej dotyczącej zdrowego odżywiania:

Bezpieczne kawałki

 

Szanowni Państwo,

 

W załączeniu materiał edukacyjny opracowany przez Panią Justynę Ziajkowską dot. zapobiegania zakrztuszeniom wśród dzieci.

 

Materiał edukacyjny dotyczący profilaktyki zadławień został oceniony pozytywnie przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy i przekazany przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej.

 

Dzień edukacji narodowej

 

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich Pracowników Oświaty. Nasze Maluszki uśmiechami podziękowały swoim ukochanym Paniom za życzliwość, ciepło i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, czyste sale…

 

 

 

LINK

A gdy za oknem pada deszcz...

świetnie bawimy się w sali zabaw

pierwsze dni w żłobku

 

Posłanie dziecka do żłobka jest zazwyczaj trudne i dla Mamy, dla Taty i oczywiście Dziecka. Trzeba sobie i Dziecku dać czas. Nie spodziewajcie się, drodzy Rodzice, że po pierwszym dniu wszystko będzie chodzić jak w zegarku.

 

Kryzysy mogą przyjść na późniejszych etapach. Zaufajcie Państwo Dyrekcji i Opiekunkom. Często bywa tak, że dzieci płaczą, gdy Rodzic wychodzi, by uspokoić się, gdy tylko zniknie z pola widzenia.  Ważne jest aby nie przedłużać rozstania bo wtedy jest jeszcze trudniejsze zarówno dla Dziecka jak i dla Rodzica.

 

Maluch świetnie czyta Twoje emocje Rodzicu. Jeśli będziesz zdenerwowany, wystraszony, Dziecko będzie czuło to samo. Zawsze pożegnaj się  z Dzieckiem i dotrzymuj słowa. Jeśli powiedziałeś, że wrócisz po obiedzie to tak zrób. Z czasem Dziecko zrozumie, że Rodzic zawsze wraca i nie ma się czego obawiać!!!

 

Głowy do góry!!!

 

A to króciutki fotoreportaż z pierwszych dni w naszym żłobku…

Dbamy o sprawność fizyczną

królowa dynia

 

W ostatnim tygodniu października w naszym żłobku królowała DYNIA. Panie pięknie przystroiły sale oraz przygotowały szereg atrakcji… a w roli głównej oczywiście smakowite warzywo…

 

 

Dzień Jeża

 

10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. W tym dniu wszystkie zabawy i zajęcia podporządkowane były temu małemu pożytecznemu ssakowi, który często gości w naszych ogrodach. Dzieci wysłuchały bajki oraz wierszyka o jeżu i uczestniczyły w jeżykowych zabawach: próbowały opisywać wygląd jeża, układały historyjkę obrazkową, poznały czym się żywi. Dowiedziały się również, że jest pod ochroną.

 

 

Jeżynki szukają oznak zimy...

Dzień Pluszowego Misia

 

Symbol naszego dzieciństwa – Miś - obchodzi swoje święto! Jest to doskonała okazja, aby celebrować naszych ulubionych pluszowych towarzyszy.

Pamiętajmy, że pluszowy miś ma uczucia. Traktujmy go z szacunkiem i troską, nie nadużywajmy go ani nie ignorujmy, to nie jest zwykła zabawka! Pamiętajmy, że pluszowe misie są dla dzieci towarzyszami, mogą pocieszać i sprawiać radość. To towarzysz nieznanych wypraw i dziecięcych przygód.

Dzień Pluszowego Misia w żłobku to nie tylko zabawa, ale również edukacja. Dzieci uczą się dbać o innych, odkrywać troskę i przyjaźń, a także rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. To wspaniałe święto, które wzbudza u dzieci radość i miłość do misiów.

 

 

EKO-bajka

 

W październiku rozpoczęliśmy cykl teatralny z Margolcią, która odwiedzać nas będzie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Dziś obejrzeliśmy autorskie przedstawienie pt. „EKO-bajka” podczas którego Maluchy uwolniły z opresji  ośmiorniczkę, delfinka i żółwika uwięzionych w wodach oceanu.

A wszystko to przez rozmaite odpady wyrzucane przez człowieka w niedozwolone miejsca…

 

 

Opis projektu

Dzień poczty polskiej

 

18 października obchodziliśmy w naszym żłobku Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do naszych domów wszystkie listy i paczki. Próbowaliśmy wrzucać przygotowane przez nas kartki pocztowe do skrzynki (pssst! nie takie to łatwe!!!). Malinki, w tym dniu, odwiedziły pocztę w Pieszycach i złożyły -osobom tam pracującym- najlepsze życzenia. Zobaczyły też jak wygląda praca na poczcie oraz co jest potrzebne, aby wysłać list.

 

 

Dzień chłopaka

 

Wszystkim Chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości, wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Dużo słodyczy, życia pięknego.

Wszystkiego najlepszego!

 

 

Piękna wrześniowa pogoda

 

 

 

Podsumowanie projektu edukacyjnego "Zdrowe dzieci"

 

08 listopada 2023 we wszystkich grupach żłobkowych odbyły się warsztaty z zakresu zdrowego żywienia w ramach realizowanego projektu edukacyjnego ,,Zdrowie dzieci”. Maluszki uczestniczyły w rozmaitych zajęciach z tego zakresu: poznawały owoce i warzywa, tańczyły do piosenki „Jarzyniowa gimnastyka”, wykonywały prace plastyczne i pod czujnym okiem swoich Pań przygotowywały i smakowały koktajl owocowy oraz wodę smakową wg receptur Detektywa Witaminki.

 

Był to dzień pełen wrażeń dla naszych Milusińskich.


 

 

 

Zaglądamy jagódek

 

 

 

Ćwiczymy sprawność

naszych małych rączek

Dzień Kropki

 

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości…

 

W wielu krajach 15 września obchodzony jest Dzień Kropki - święto kreatywności. Dzieci w tym dniu tworzą przeróżne prace plastyczne, a motywem przewodnim jest właśnie kropka.

 

Spójrzcie, drodzy Rodzice, na dzieła swoich pociech…w roli głównej – KROPKA!

 

 

zebranie rodziców

 

 

 

 

Zaglądamy do jeżynek

 

Dzień zwierząt

 

W roku obchodzimy wiele dni poświęconych poszczególnym gatunkom zwierząt. Jest Dzień Psa, Dzień Kota,  Dzień Pingwinów, Dzień Pszczoły i wiele… wiele innych, ale w powszechnej świadomości najbardziej zakotwiczył się październikowy Światowy Dzień Zwierząt, który obchodzimy 4 października.

 

 

 

A za oknem jesień

Za oknem jesień

 

Za oknem deszcz, zaczyna robić się zimno, z drzew opadają liście – to znak, że przyszła już JESIEŃ… Ale i ta pora roku daje dzieciom mnóstwo możliwości na świetne spędzanie czasu: słuchanie wierszy o tematyce jesiennej i ciekawostek o zwierzętach... Czy wiesz, że jeż nabiera prawie 100% dodatkowej masy swojego ciała przed "zimową" drzemką?

 

W lesie mieszka mały jeż.

Bardzo dziwny z niego zwierz.

Bo gdy ktoś go zdenerwuje,

to kolcami wtedy kłuje.

Nie dotykaj jeża nie,

bo pokłuje cię.

Zimą jeżyk słodko śpi.

Coś miłego mu się śni (...)

Jesienne prace plastyczne

 

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku.

Jej barwy, zapach, ogólna aura prowokują to rozmaitych, ciekawych pomysłów plastycznych...

 

 

 

Zaglądamy do Jagódek

 

 

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

 

 

AKTUALNOŚCI 2023 / 2024

pierwsze urodziny MAI

TRZECIE urodziny IGUSI

Drugie urodziny Zosi

Trzecie urodziny Kazia

Czerwcowe zabawy

ZAKOŃCZENIE ROKU

DZIEŃ DZIECKA i wesołe zabawy

drugie urodzinki Lenki

TRZECIE URODZINY FRANIA

PIERWSZE URODZINY JULII

Drugie urodziny Zosi

Trzecie urodziny HANI